Co plánujeme

Budoucnost


Budoucnost zámku je to nejdůležitější co si dáváme za úkol.

Nevěříme tomu, že o budoucnosti jakéhokoliv záměru - i když je to třeba záchrana našeho Zámku - rozhodují jen konekce na vysokých místech a čekání na prozření zákonodárců. Jsme přesvědčeni, že i systematické a zdánlivě bezvýznamné snahy zapálených lidiček, dovedou rozhoupat nejen zvony, ale i osudy jich samotných a taky budoucnost takových výjimečných objektů, jako je tento Zámek.

Ideální budoucnost

Co plánujeme


Budeme rozšiřovat povědomí o zámku na našich sociálních sítích, plánovat zde nejrůznější akce a také otvírat zámek veřejnosti. Navštivte náš zámek při nejbližších akcích. 

 

V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné nadcházející akce.

 
 
 
 
 
 

Při otevírání bran zámku je naší největší snahou ukázat návštěvníkům bohatou historii, zapojovat umělce a vystavovatele nejrůznějších expozic. Tyto expozice plánujeme neustále rozšiřujeme, aby se u nás návštěvníci nenudili a bylo stále na co koukat.

 
 
 
 
 
 
 
 
Přidejte se k nám

Jak přispět


Kolem zámku a našeho krásného okolí vznikla pracovní skupina. I vy můžete být její součástí. Můžete se zapojit a připojit se k nám. Stačí nás kontaktovat.

Nepřehlédněte

Aktuality


17.11.2017

Rozhovor o zámku na Radiu Česká Kanada

Rozhovor s jmenovaným správcem zámku panem Janem Kynclem o minulosti, současnosti a snad nové budoucnosti zámku. Pokud se chcete dozvědět více o plánech a současném stavu […]
10.9.2018

Oslavy výročí 100 let vzniku Československa na Zámku Nová Bystřice 1.7.2018

profesionální video naleznete na: https://youtu.be/uArr8ct_STU  

Nabídkou novobystřického Zámku hledáme pokračovatele v provozování a správě památkově chráněného souboru 3 budov, 2 velkých a 2 malých nádvoří a zahrady. Původně byla ve 12. století vystavena na skalnatém výběžku tvrz a následně gotický hrad, který byl v průběhu věků v renesanci přestaven na honosné renesanční sídlo. Dnes obsahuje 85 + 1 místností a obslužných prostor, napojen na všechny inženýrské sítě a svým umístěním v centru města je rovněž dominantou nejen ve městě, ale i turisticky stále atraktivnější ČESKÉ KANADĚ. Nejmladší budova měšťanského domu, má zajímavé klenuté přízemí, 13 místností (většinou pokojů) v 1. patře a obrovskou půdu, kde byla – díky zpevněným stropům – plánovaná vestavba bytů. Dům je stovky let dominantou náměstí a to nabízí velký potenciál = 3 x 462 m2. Prostřední správcovská budova je částečně podsklepená a ve dvou patrech nabízí 9 klenutých místností se zajímavými historickými prvky. Využitelné jsou obě podlaží = 2 x 342 m2. Hlavní zámecká budova s reprezentativními sály, hodovacími tabulnicemi, arkádami, pokoji a sklepeními má zastavěno 3.134 m2 v každém podlažích = 2 x 3.134 m2 a v obdobné výměře prostorově otevřenou půdu. Sklepů je jen 378 m2. Vedle této budovy jsou ještě 2 zahrady se zídkou. Bohatá historie a věhlasné evropské šlechtické rody zanechaly na objektech svůj podpis, a ať skrytými vzácnými freskami, či stavebně-historickými prvky. Historický potenciál objektu odhalili i spříznění badatelé v dějinných souvislostech, které teprve čekají na zpopularizování. Příhraniční lokalita nabízí nevyčerpatelný potenciál ve sportovním a turistickém vyžití, dokonale čistá příroda láká k rybolovu, houbaření, koupání – a to české i rakouské straně. Stejné 150 km vzdálenosti jsou do Vídně, Lince, Prahy a Brna, k dálnici D3 je to 50 km, 64 km na letiště do Č. Budějovic a 20 km na letiště v Jindř. Hradci. Máte-li svůj záměr a úctu k historii, domluvte si u nás prohlídku. I když byl Zámek od poslední války jen v nelibosti, přesto se po revoluci našel člověk, který se jeho záchraně velmi věnoval a především díky jemu máme zachováno to, co můžete vidět na vlastní oči. Zastavěno je 3.938 m2, CELKEM 8.648 m2. Naše fotky v nabídce jediné nejsou retušované. Stávající „život na Zámku“ můžete sledovat na FB: Zámek – Nová Bystřice.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Aktuální dění do vaší e-mailové schránky. Buďte v obraze

Novinky o tom, co nového se děje na zámku